VİRTUALBOX KALİ LİNUX KURULUMU 2020

Herkese Merhabalar bu yazımızda VirtualBox sanal makinemize nasıl kali Linux kuracağımızı anlatacağım.

İlk olarak bilgisayarımızda VirtualBox’ın kurulu olması gerekiyor eğer kurulu değilse

VirtualBox Nedir, Nasıl yüklenir ve Nasıl kurulur? ( Extension Pack Yüklemesi ) ”yazımızdan bakarak yükleyebilirsiniz.

Şimdi hazırız yapmamız gereken ilk şey https://www.kali.org/downloads/ sitesine gidip aşağıda “Kali Linux 64-bit VirtualBox” yazısının karşısından “Available on the Offensive Security VM Download Page” yazısına tıklıyoruz.

Bizi www.offensive-security.com adresine götürüyor. Burada biraz aşağıya inersek indirme yerini göreceğiz karşımıza 2 seçenek çıkacak 1. Seçenek VMware için indirme yeri 2.Seçenek VirtualBox için indirme seçeneği çıkacak biz VirtualBox için indireceğimiz için VirtualBox seçneğine basıyoruz ve bilgisayarınızın durumuna göre 32 bit ya da 64 bit olarak indiriyoruz.

Şimdi VirtualBox’ı açalım ve “İçe Aktar” seçeneğine tıklayalım

Karşımıza gelen ekranda indirdiğimiz dosyayı seçmek için üstünde yukarı yönlü ok bulunan yere tıklayalım.

Ve indirdiğimiz dosyayı seçelim.

İleri seçeneğine tıklıyoruz.

Eğer farklı bir klasöre kurulum yapacaksanız seçebilirsiniz ya da aynı bırakabilirsiniz sonra “İçe Aktar” seçeneğine tıklıyoruz.

NOT: Eğer karşınıza bir lisans sözleşmesi alanı gelirse Kabul Et seçeneğine tıklayınız. Gelmezse zaten kurulum aşamasına geçilecek.

Kurulum biraz uzun sürebilir sabırla bekleyiniz.

Ve kurulum bitince aşağıdaki resim gibi ekrana gelmiş olacak ve Başlat seçeneğine tıklıyoruz.

Ve makinemiz açılıyor biraz bekledikten sonra karşımıza Kullanıcı Adı ve Şifre girme yeri geliyor.

Kullanıcı adı = kali

Şifre = kali

Olarak giriniz

NOT= Türkçe karakter kullanılmadığı için i harfi yerine ı harfine basınız açılacaktır.

Ve sanal işletim sistemimiz hazır.

NOT: Eğer bir hata alırsanız “VirtualBox nedir, nasıl yüklenir ve nasıl kurulur?” Konumuzda değindiğimiz gibi BIOS ayarlarından “Virtualization Technology “alanını ENABLE yaptığınızdan emin olun.

Eğer VirtualBox’a Windows 10 nasıl yükleneceğini merak ediyorsanız “ VirtualBox için Windows 10 Yükleme (.ova) ve Anlık Görüntü (Snapshot) alma “ konumuza bakmayı unutmayın.

Evet değerli okurlar bu yazımızda “VİRTUAL BOX KALİ LİNUX KURULUMU” konusunu işledik. Yazımızda gayet açık anlatmaya çalıştım fakat kurulumda hata yapmamanız için bir de Youtube kanalımızda çektiğim videoyu alta bırakıyorum. Konu ile alakalı ya da diğer konularla alakalı sorularınızı, önerilerinizi yorum bölümünde bekliyorum. İyi Günler Dilerim…

İbrahim Salih DEMİRAL

Herkese Merhaba! Ben OMÜ Bilişim Güvenliği Teknolojisi öğrencisiyim. Bu bloğumuz da sizlere kendi yorumlarımı da katarak belirli konularda bilgi vermeye çalışacağım. Bazı uygulamaların kullanımını ve kurulumlarını yazacağım. Kurulumları yazılı ve video gönderisi olarak sizlere sunacağım. Şimdiden Teşekkürler...

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir