GİZEMLİ BÖLGE: BERMUDA ŞEYTAN ÜÇGENİ

Bermuda Şeytan Üçgeni, Miami, Portoriko ve Bermuda adaları arasında kalan üçgen görünümlü bölgeye deniyor.

Yıllarca gizemini koruyan bu bölge yeni teknolojilerin bulunması ve geliştirilmesiyle açığa çıkartıldı. Gelin hep beraber bu gizem neymiş bakalım.

Yıllarca Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinden geçen jetler, gemiler ve insanların kaybolmasını bir neden bağlayamamıştık. Kristof Kolomb bile tuttuğu günlüklerde bu yerin üzerinde bu dünyaya ait olmayan şeylerin uçtuğunu yazmıştır.

Hatta bazı bilim adamlarına göre bu bölgenin Kayıp Kıta Atlantis’i yok ettiğini düşünmüştür. Gel gelelim gizemin nedeni neymiş;

Teknolojinin gelişmesi ile su altına inebilen robotlar sayesinde bu bölgenin gizeminin nedeni dibinde bulunan doğal gaz kaynağıymış.

Bu doğal gaz kaynağı yeryüzüne fışkırarak “Hidrat”  adı verilen beyaz katı bir maddeye dönüşüyormuş.

 Bu madde Gulf Stream sıcak su akıntısının etkisiyle eriyerek suyun yoğunluğundan daha az yoğunluğa sahip olduğu için bir kütle halinde yüzeye çıkıyormuş.

Bunun sonucunda Bermuda Şeytan Üçgeni üzerinde suyun yoğunluğu azalarak kaldırma kuvveti ortadan kalkıyor ve üzerinden geçen gemiler batmaya başlıyor.

Uçaklar ise hidrat’lar havadan daha az yoğunluğu sahip olduğu için motorlara gereken oksijen alınamadığından düşmeye başlıyor.

Bu yazımızı beğendiyseniz Nicola Tesla’nın hayatını, icatlarını ve Philedelphia deneyini kaleme aldığım yazımı da okumanızı tavsiye ederim. Destekleriniz için Teşekkürler…

Furkan Demiral

Merhabalar ben Furkan Demiral. Araştırma yaparak bizimde öğrenmiş olduğumuz bilgileri sizinle paylaşarak sizin de öğrenmenizi temenni ediyoruz. Böyle bilgilerin devamı ve bize destek olmak için takip edebilirsiniz.. Sizinle birlikte bende öğreniyorum...Destekleriniz için teşekkürler...

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir